Jeżeli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite oraz niejednokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są faktycznie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o pionierskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i optymalne polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.